domy.infoblog.cz

Kde koupit nemovitost?

Publikováno 27.11.2016 v 08:36 v kategorii INTERIER, přečteno: 36x

Uvažujete o vlastním bydlení? První věc, kterou budete muset zařídit je koupě stavebního pozemku. To není zrovna jednoduchá záležitost. Záleží na velikosti, lokalitě a dalších parametrech, které se později odrazí na vašem budoucím životě. Ceny pozemků pomalu narůstají. V Praze obzvlášť. Může se zdát, že kousek za Prahou se budete mít lépe a bydlení je tam levnější. Když ale vezmete v úvahu všechny výdaje, možná si později uvědomíte, že se vám bydlení mimo město prodraží.

Cena pozemku vs. ostatní výdaje
Nové bydleníLokalita vašeho budoucího bydlení je velmi důležitá. Odráží se od ní cena pozemků a záleží také od dalších výdajů, které se vás později budou týkat. 

Domy na prodej Praha se vyskytují v příměstských částech, které jsou různě daleko od centra města. Měli byste vzít v úvahu všechny vzdálenosti – práce, školy, lékař, obchody. Budete muset pořídit auto, možná dvě. Zvlášť jestli uvažujete rozšiřovat vaši rodinu.

Manželka doma nemůže zůstat bez auta. Jak je na tom místní hromadná doprava? Máte alespoň nějakou šanci dostat se do města? Benzín a péče o auto také stojí dost peněz.

Abyste měli k životu vše, co potřebujete

Při výběru lokality přemýšlejte i o okolí. Klid a pole kolem je moc hezká představa, ale co tam budete dělat dál? Budete tam mít vyžití? Atrakce pro děti? Budou tam moct děti chodit do školky/školky nebo budou muset dojíždět?

Jak je to s dalšími sociálními službami? Mít blízko obchod také není zrovna k zahození. Všechno vozit z centra vás také nebude vadit věčně. Prodej pozemků není jen o půdě, musíte vzít v úvahu všechny proměnné a že jich není zrovna málo.

Byt v centru? Do budoucna investice

Vzhledem k výdajům se nakonec může vyplatit koupě bytu v centru města. Proč? Protože pokud vám nebude vyhovovat, můžete ho pronajmout a zajistit si tak dobrý vedlejší příjem. Nebo ho prodáte. Byty prodej jsou v hledáčku potenciálních kupců.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?